Pocitadlo.sk< návrat zpět

Taxi fórum


Téma: Kalkulácia minimálnej ceny v taxislužbe v Bratis

Zaslal/a 27.1.2015 10:40

www.oz-utb.sk/?p=681
Páni kolegovia.
Pýtal sa niekto z Vás majiteľov dispečingov ako kalkulovali ceny v sadzbe 2, za ktorú Vás nútia poskytovať Vaše služby pri vybavovaní telefonických objednávok?
Teraz to máte čierne na bielom. Tak sa pýtajte!!!


Strana:  1 2   další »
#011653
avatar
Kalkuláciu vypracoval:
Doc. Ing. Miloš Poliak, PhD.
Žilinská univerzita v Žiline
Fakulta prevádzky a ekonomiky
dopravy a spojov

a ty si sa pytal pan kolega ? :)
#011654
avatar
ja ano a ty?

Jazdim v 16158 co ty? si 50centak?
#011655
avatar
gratulujem :) reklamu si rob pan majitel :D
#011656
avatar
Pufík maš pravdu,jazdíš z domu a domov a zbytok stojíš.
#011657
avatar
si sam sem dosiel pochvalit ze jazdis s 16 158 a ze ,,zarabas viac,, ? :D
#011658
avatar
donnietaxikar a ty si preco nepochvalis kde jazdis? Hanbis sa ja viem :-)
#011659
avatar
Ja viem som take chudatenko, nicomu nerozumiem a neviem ratat, som sam sebe panom nie otrok aby niekto iny zdieral
#011660
avatar
Kalkulácia minimálnej ceny v taxislužbe v Bratislave.
Pri kalkulácií nákladov v podmienkach taxislužby v meste Bratislava je nutné konštatovať’, že z dôvodu udržania kvality poskytovaných služieb na porovnateľnej úrovni s ostatnými hlavnými mestami v okolitých štátoch EÚ cena za prepravu nemôže byt’ nižšia ako 1,21 €/km pri použití štartovného vo výške 1,5 €/prepravu. Nižšia cena za prepravu vedie buď k porušovaniu sociálnych predpisov vodiča a tým aj k znižovaniu bezpečnosti cestne premávky v meste. Taktiež cena nastavená pod úrovňou nákladov zvyšuje riziko daňových únikov vodičov, ktorí takouto cestou sa snažia udržať’ na trhu. Nižšie jednotkové náklady nie je možné dosiahnuť’ ani plánovaním jedného vodiča na vozidlo, pretože pri dodržaní stanovených požiadaviek sociálnych predpisov by vozidlo bolo v priebehu roka schopné realizovať’ výkon iba 248 dni, čo spôsobuje zvýšenie jednotkových nákladov na km.
Na základe kalkulácie nákladov je možné konštatovať’, že minimálna cena za taxislužbu v Bratislave v období december 2014 – január 2015 je na úrovni:
• štartovné – 1,5 €/prepravu,
• za jazdu – 1,21 €/km,
• za čakanie vozidla – 2,23 €/15 minút.
Na záver je potrebné konštatovať’, že cenu je potrebné prehodnocovať v pravidelných intervaloch, napr. raz za štvrťrok, polrok alebo ročne.
#011677
avatar
Pufik
Krásne napísané.
Ešte to tak preposlať zadubencom čo jazdia za paušál, alebo za pár centov na km.
#011743
avatar
Vidím že taxikárom nevadí že okrádajú seba a svoje rodiny. Hlavne, že majitelia dispečingov si prídu na svoje. A zákazník? Ten je rád, že sa odvezie skoro zadarmo. Klobuk dole pred takýmto podnikaním.
#011790
avatar
K tomuto sa nevyjadrujete?

No podnikatelia za 50centov.
Žijete svoj krásny sen? Majitelia dispečingov Vás môžu ostať! Zákazníci sa Vám smejú tak isto do huby - vozte ďalej za smeti
#011794
avatar
ale ,ale Bubak vyborne ale ved Bratislavsky velkotaxikary ako anonym uchyl, anonym dilinko, jano, fefe opravar budikov a dalsi co mi tu vypisovali tie bludy tak oni zevraj jazdia za 1,20 eura na km. Tak potom ako to je pani velky taxikary ???? Jasne ze tak ako pise vas clovek Bubak Ale ja som to vedel uz davno aky ste chudaci, to vidiet na vasich príspevkoch. Vy by ste sa aj medzi sebou pozabijali za jedneho zákazníka. Ste len chudaci zavisli na dispecingoch a miestach za ktore platite nehorazne peniaze lebo ste neschopny a hlavne nesvojpravny. Kurva co nejdete robit do fabriky za pas 4 Dajte si uz konecne niekomu prelozit a vysvetlit co to znamena SZCO 5 5 a zacnite sa podla toho aj chovat.
#011797
avatar
jožko 1

szčo znamena to že si podnikaťel pre ktoreho platia presne špecifikovane zakony platne na celom uzemi slovenska a nie len vo veľkych mestach ako ty si to vysvetluješ .

Žiješ na slovensku
Podnikaš na slovensku
Tak sa kurva riad zakonmi ktore platia na slovensku a nevymyšlajsi svoje interpretacie pre svoju ,,krajinu,,

JOŽKOLANDIA
#011798
avatar
a bubak ten tiež nevie čo piše

- raz napiše že niekto jazdi za 50 centov

- a raz že zase ty isty okradaju zakaznikov , že predražuju fury
#011799
avatar
jožko 1 a aj bubak
Povolenie na výkon taxislužby zákon o cestnej doprave nazýva koncesiou a je vydávaná žiadateľovi v správnom konaní po splnení týchto taxatívne vymedzených podmienok:

Žiadateľ

a) má najmenej jedno vlastné alebo prenajaté vozidlo, ktoré spĺňa požiadavky na vozidlo taxislužby podľa § 30;

b) má vlastné, prenajaté alebo inak zabezpečené stanovište taxislužby a miesto na garážovanie alebo odstavenie vozidla taxislužby mimo času poskytovania dopravných služieb;

c) je bezúhonný podľa § 6 ods. 3 a 4;

d) má osvedčenie o odbornej spôsobilosti a

e) preukáže finančnú spoľahlivosť podľa § 6 ods. 5.

Nesplnenie čo i len jednej z uvedených podmienky má za následok zamietnutie prípadne odmietnutie žiadosti a naopak, v prípade ak sú splnené všetky podmienky, žiadateľ má na udelenie koncesie právny nárok, čiže musí sa udeliť

Tu mate napisane že musite mať stanovište !!!!!!!!!

a ty jožko 1 bez IQ zase napiš že nemam pravdu 5 5 5
#011802
avatar
Kym budete mat moznost, vzdy budete predrazovat, pri jednej sadzbe by ste si moli akurat ......., rozsypane rachotiny a vyhliadkove jazdy by skoncili, polovica z vas by konecne zacal podnikat ako szco a nie mukli pre darmozracov, ktorym na vas nezalezi. Len dones eurase za vysielacku a standy
#011805
avatar
Načo sa to tu stále rozoberá dokola to isté. Ak niekto. kto je súkromný podnikateľ a chce dobrovoľne prevádzkovať svoju živnosť v strate a pritom platiť za dispečing cca 200 €, nech tak činí. Je to len a len jeho osobné rozhodnutie. Nik ho do tohoto rozhodnutia nenútil. Každý nech vozí zákazníkov za ceny, ktoré mu vyhovujú. Potom ale prosím tých kolegov, ktorí tak činia, z vlastnej vôle, nech nekritizujú ostatných, ktorý robia to isté ako on. Je predsa sloboda v podnikaní.
#011852
avatar
Tak co kolegovia, uz ste sa Tak co kolegovia, uz ste sa spytali preco musite vybavovat objednavky cez telefon, alebo aplikaciu za cenu, ktora je hlboko pod vase naklady?
Taky hopin sa vyjadril jasne.
Oni musia zarabat! A zarabat budu len ak bude vela objednavok. A to bude len ak sa zakaznik bude vozit skoro zadarmo. Teda pod cenu.
Nie kazdy taxikar (skoro ziadny) nema potrebne ekonomicke vzdelanie. Tak to UTB pre vas nechala vypracovat! Tak ako? Chcete zarabat, alebo chcetelen krmit majitelov dispecingov (sprostredkovatelov objednavok)? A vozit zakaznikov za 4€ cez pol Bratislavy? Taxikar ma nosit peniaze domov a nie z domu!!!
#011853
avatar
5 5 5 5 5 5
#011885
avatar
Čo teraz Vy tupí paštekári plačete nad cenou akú tam máte.To máte aj tak veľa na 8 ročné auto čo ste si vydobili.8 ročné auto má už 2 krát nulovú účtovnú hodnotu a vy tam na tom teraz jazdíte-to by ste mali jazdiť ešte lacnejšie a nie čo chcete-drahšie.Vy v BA dojebete všetko čo sa len dá a teraz kvôli Vám trpí celé Slovensko.

Strana:  1 2   další »