Pocitadlo.skKategorie: Informácie, Správy

Informácie o skúške pre OS v taxislužbe

Informácie o skúške pre OS v taxislužbeVykonávanie skúšky na získanie odbornej spôsobilosti v taxislužbe podľa vyhlášky Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky z roku 2012.

(1) Obsahom skúšky je preukázanie odbornej spôsobilosti potrebnej na výkon prevádzkovateľa cestnej doprave v taxislužbe.

--> Kliknite sem pre: Obsah skúšky

(2) Skúška sa skladá z písomnej skúšky, ktorú možno doplniť ústnou skúškou. Písomná skúška trvá najviac jednu hodinu. Písomnú skúšku tvorí
a) test zameraný na preukázanie základných teoretických vedomostí potrebných na výkon prevádzkovateľa cestnej doprave v taxislužbe a
b) riešenie konkrétnej praktickej situácie, ktorú musí dopravca v cestnej doprave vedieť vyriešiť (ďalej len "prípadová štúdia").

(3) Test obsahuje otázky s možnosťou výberu zo štyroch odpovedí, z ktorých len jedna je správna. Otázky musia mať vzťah k druhu cestnej dopravy, v ktorom uchádzač preukazuje odbornú spôsobilosť. Za písomný test možno získať najviac 45 bodov.

(4) Za vyriešenie prípadových štúdií možno získať najviac 35 bodov. Ústna skúška sa vykonáva formou pohovoru o praxi uchádzača, v ktorom musí uchádzač preukázať schopnosti riešiť právne, ekonomické, organizačné a technické otázky cestnej dopravy v rozsahu potrebnom na výkon činnosti dopravcu v taxislužby.

(5) Uchádzač, ktorý na skúške neuspel, môže skúšku zopakovať najskôr po uplynutí troch mesiacov odo dňa konania neúspešnej skúšky. Uchádzač, ktorý neuspel na skúške, môže ju opakovať najskôr po uplynutí jedného mesiaca odo dňa konania neúspešnej skúšky. Opakovaná skúška je v celom rozsahu novou skúškou.

print Formát pro tisk

Komentáře


icon , Otazky odpovědět
Dispečer
Ak budete mat niekto k dispozicii aktualne otazky, tak mi ich poslite a ja ich zverejnim.
, skusky odpovědět
avatar
ahojte.tato stranka je ocividne neauktualizovana...
testy sa robia z roku 2013...
potrebujete minimalne 50 bodov na splnenie a nie "najviac 45"...
aj testy ktore su na nete a volaju sa "TESTOVE OTAZKY KOMPLET" su uz neaktualne a vobec sa nimi nezatazujte.Iba sa domotate a budete prekvapeny,ze nic s toho ste na skuske nenasli.
Tak ak by mal niekto aktualizovane testy z roku 2013,ktore ale v skutocnosti nie su aktualne,kedze je rok 2016,nahodte ich niekde na internet.naj na daky server ako Uloz.atd.
Hodne zdaru a nervou..kedze aj zelena knizka je pisana,podla autorov narychlo" a hociake namietky radi uvitaju...
Cele testy su len tahanim penazi z vacku obycajnych ludi-o nic ine vobec nejde.Samotnui karticku ani nepotrebujete,ked sa to tak vezme.Len si musite a draho zaplatit kus plastu s vlastnou fotkou a akoze byt "registrovany"... (smiech)
, - odpovědět
avatar
A ty dievcatko,kolko mas tried ukoncenych na zakladke?
, pomoc odpovědět
avatar
dodri den porsim dakoho co uz ma tasx sluzbu komplet spravene nak sa mi ozve uz mam spravene skuski a neviem co dalej mi treba na eserocku dakujem
, - odpovědět
jjano
Krajsky Urad dopravy, a nenapisal si odkial si...
, skúška OS odpovědět
avatar
Prosím Vás kde na slovensku sa robí najbližšie skúška odbornej spôsobilosti pre taxikárov?
odpověděl(a)
avatar
teras v banskej bistryci budu

petnasteho
10