Pocitadlo.skKategorie: Informácie, Správy

Nová príručka pre odbornú spôsobilosť taxikárov

Nová príručka pre odbornú spôsobilosť taxikárovNedávno vyšla knižka s názvom "Odborná spôsobilosť vedúceho dopravy a prevádzkovateľa v taxislužbe", ktorá má uľahčiť prípravu na taxikárske skúšky. Je to najnovšie vydanie zo septembra 2012 a obsahuje výklady najnovších zákonov. Pochádza z vydavateľstva Žilinskej univerzity. Ak máte záujem môžete si ju zakúpiť aj priamo v Cechu taxi (Ružinovská 1, BA, tel.: 02/4342 4022, utorok alebo štvrtok od 9:00 do 13:00), náklad knihy je 250 výtlačkov, cena je 15 eur.

Úvod knihy

Treba upozorniť dopravcov, že nový zákon Č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave, ktorý nadobudol účinnosť 1. marca 2012 a nahradil zákon č. 168/1996 Z.z. zavideol aj čiastočné zmeny v taxislužbe.

Odborná spôsobilosť v taxislužbe sa delí do nasledovných predmetov, z ktorých sa vyberajú otázky na skúšku podľa Prílohy 1, vyhlášky Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR č. 124/2012 Z.z., ktorou sa vykonáva zákon č. 56/2012 Z.z. o cestnej doprave:

A) Občianske právo
B) Obchodné právo
C) Sociálne právo
D) Daňové právo
E) Obchodné a finančné riadenie podniku
F) Prístup na trh
G) Technické normy a technické aspekty prevádzky
H) Bezpečnosť na cestách

Učebné texty sú určené pre tých, ktorí sa chcú dobre pripraviť na skúšku na preukázanie odbornej spôsobilosti v taxislužbe, tiež sú určené ako učebné texty pre študentov študijného programu Cestná doprava na Žilinskej univerzite v Žiline na doplnenie učebných textov a vysokoškolských učebníc vydávaných Žilinskou univerzitou v Žiline.

print Formát pro tisk

Komentáře


, staznost odpovědět
avatar
Vazeny taxi cech, je smutne ze k odbornej sposobilosti taxikarov ponukate knihu ktora nie je dostat ani u dodavatela...mozte mi vysvetlit ako sa k nej mozem dopracovat. Dakujem