Pocitadlo.skKategorie: Správy

Čestný taxikár našiel v aute 250 tisíc eur: Vrátil ich!

Nemecko - Würzburg. Nedávno taxikár Thomas Güntner vykonával svoju bežnú prácu taxikárka, keď mu do auta vstúpil dôchodcovský pár, ktorý chcel odviesť domov. Ich prianie aj splnil a pokračoval vo svojej práci ďalej.

Onedlho si však všimol na zadnom sedadle tašku, ktorú sa rozhodol otvoriť. To čo zbadal ho však totálne položilo na kolená, taška bola totiž plna 500 eurových bankoviek.

"Nemohol som tomu uveriť. Nechápal som, kto môže nosiť pri sebe toľko hotovosti a zabudnúť ich na zadnom sedadle taxíka," vyjadril sa muž, ktorý neváhal ani minútu nad tým, že by si nájdenú hotovosť nechal. Do pol hodiny bol preto pred domom manželského páru znovu aj s taškou plnou peňazí.

Vonku sa už nachádzala rozrušená žena, ktorá zrejme prežívala obrovský strach a zdesenie. "Bola biela ako stena a povedala mi, že som im zachránil život," s úsmevom dodal taxikár, ktorý dokonca odmietol od manželov aj odškodné. Vzal si len 12 eur, ktoré mu vypočítal taxameter pri jazde k domu majiteľa peňazí. Tento muž sa zachoval naozaj veľmi čestne a manželia mu môžu byť právom veľmi vďační.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.