Pocitadlo.skKategorie: Správy

Fun Taxi sa zväčšuje

Limousine Service má v dvoch taxislužbách asi 150 áut. Kupuje tretiu a rokuje aj s ďalšími. Jednotnou značkou má zostať Fun Taxi.

V hlavnom meste sa minulé leto spojili Delta Taxi a Fun Taxi. Spolu majú okolo 150 áut. V septembri k nim pribudne Prvá Bratislavská Taxislužba. V budúcnosti by mali firmy jedného majiteľa pokračovať pod značkou Fun Taxi. S tým má dnes už Delta spoločný dispečing a jej autá sú označené obomi značkami. Telefónne čísla zatiaľ zostali pôvodné. Taxislužby skupuje spoločnosť Limousine Service. Jej manažér rozvoja prepravných služieb Martin Buschbacher tvrdí, že rokujú aj s ďalšími taxislužbami. Nechcel spresniť, s ktorými.

Ceny skôr porastú

Spomínané dve taxislužby majú dnes trinásť spoločných stanovíšť po celom meste, napríklad pri obchodnom dome Saratov v Dúbravke, na Trnavskom mýte alebo pri hoteli Astra. Oproti minulosti zdvihli Delta aj Fun Taxi ceny. Minimálne jazdné majú dnes rovnaké, štyri eurá. Prvá Bratislavská zatiaľ jazdí za 3,9 eura. Ceny sa noví majitelia nebudú snažiť stlačiť nižšie. „Dnes každý skočí po najlacnejšom. Niektoré taxislužby fičia aj za 37 centov na kilometer, čo je neekonomické pre vodiča a niekde tie peniaze musí dobehnúť. Napríklad na trikoch s taxametrom alebo neplatením odvodov a daní,“ tvrdí Buschbacher. „Ak si budeme vedieť úrovňou služieb pred zákazníkom odôvodniť vyššie ceny ako dnes, pokojne to spravíme.“


Naznačujú ďalší rast

Koľko áut budú mať po septembri, je podľa Buschbachera predčasné hovoriť. „Sú tu možnosti náboru nových vodičov aj kúpy ďalších vozidiel.“ V budúcnosti chcú mať stabilný počet taxikárov. Súčasný predseda družstva Prvej Bratislavskej Taxislužby Vladimír Popelka nechcel povedať, na koľkých autách dnes jeho taxikári jazdia. Buschbacher sľubuje, že budú vedieť pomôcť taxikárom, ktorí napríklad nemajú na lízing na auto. „Minulý rok sme nakúpili skúšobné vozidlá Hyundai i30, rokujeme aj s ďalšími dodávateľmi,“ povedal.

print Formát pro tisk

Komentáře


, katastrofa odpovědět
avatar
Az teraz som sa docital ze tie HYUNDAI i30 su sluzobne, tak uz je mi to jasne... Vzdy ked ide predo mnou tak si davam obzvlast pozor. Ziadne smerovky, nebezpecna jazda, agresivita.. Hned by som mu zobral vodicak a nie ze by som ho nechal jazdit ako taxik. Vsak ako sa hovori" ktore je najlepsie terenne auto? sluzobne :-))"
odpověděl(a)
avatar
Hovoril o pomoci s leasingom,Takze to znamena,ze si to i30 splacaju.A po splateni im auto ostava.
, - odpovědět
avatar
To je zaujímavé, u nás každý deň niečo posunuté z Fun.
, jupi gnt taxi odpovědět
avatar
Super reklama aj tu aj v sme. Sa mozte hambit pan dispecer. Prispeli ti dobre ze...
, jupi gnt taxi odpovědět
avatar
Sa rozkrajaj pan dispecer. Dohodnute pan dispecer min 8eur z toho 1,5 pre vas. A recepcna ze max 2x 5eur my minimal 6 eur bez vypalneho bo nevybavim v eure. Minimal 6euro z hotel dukla do centra bez provizii do limusin servis moj.
odpověděl(a)
avatar
Stych 1.50 co odozdavas, ma dispecing hovno.Je to provizia pre Hotel kde si to recepcia velmi dokladne kontroluje,kolko krat volali dispecing.A preto mozes jazdit na 1. sadzbe. Dispecing stym ma tak akurat robotu.