Pocitadlo.skKategorie: Správy

platforma pre diaľkovú spolujazdu BlaBlaCar

platforma pre diaľkovú spolujazdu BlaBlaCarStartup spája vodičov s voľnými miestami v aute pri cestách na dlhú vzdialenosť a cestujúcich, ktorí potrebujú ísť rovnakou trasou, aby sa podelili o cestovné náklady.

Globálna platforma pre spolujazdu BlaBlaCar prevezme do svojej štruktúry portál Jazdomat, ktorý sa doteraz podobným spôsobom využíval na Slovensku. Na rozdiel od aplikácií typu taxi, kde si klient určuje cieľ zväčša krátkej cesty po meste, sa zameriava na dlhšie a vopred plánované trasy.

Startup spája vodičov s voľnými miestami v aute pri cestách na dlhú vzdialenosť a cestujúcich, ktorí potrebujú ísť rovnakou trasou, aby sa podelili o cestovné náklady. „Ide teda o medzimestskú diaľkovú dopravu, zdieľanie nákladov, nejde o zárobkovú činnosť pre profesionálnych vodičov,“ priblížil manažér BlaBlaCar pre ČR a SR Pavel Prouza.

Užívatelia slovenského portálu Jazdomat.sk a českého Jízdomat.cz získavajú dnešným dňom možnosť prenosu histórie na portál BlaBlaCar, vrátane všetkých referencií.

Okrem Slovenska a Česka patrí medzi nové prírastky v sieti BlaBlaCar aj Brazília či Mexiko. Komunita má 25 miliónov členov v 22 krajinách sveta. Platforma pôsobí tiež v Belgicku, Chorvátsku, Francúzsku, Luxembursku, Nemecku, Holandsku, Maďarsku, Taliansku, Poľsku, Portugalsku, Rumunsku, Rusku, Srbsku, Španielsku, Ukrajine, Turecku, Veľkej Británii a Indii.

print Formát pro tisk

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.