Pocitadlo.skKategorie: Správy

Taxikári počas MS v hokeji

Bratislavský magistrát etickým kódexom vyzýva obchodníkov, hotelierov a taxikárov, aby pred šampionátom nezvyšovali ceny za poskytnuté služby. Podľa konateľa jednej z bratislavských taxislužieb sú však takéto výzvy len fraškou.

Niektorí z taxikárov si vraj dávajú prestavovať taxametre a budú pýtať až 5 € za kilometer! Cesta z hlavnej stanice k hokejovému štadiónu by tak vyšla na nehoráznych 15 €! "Viem o viacerých taxikároch, ktorí si teraz dávajú prestavovať taxameter na päť eur za kilometer a po majstrovstvách sa to vráti na pôvodné ceny,“ tvrdí Peter Fitoš, konateľ spoločnosti Taxi Trend.

So svojou firmou sa neplánuje pripojiť ku kódexu, ktorý podporuje aj Cech taxi, pretože ho považuje za frašku. Primátorovi Bratislavy Milanovi Ftáčnikovi však poslal otvorený list v ktorom žiada o spoluprácu. „Zastupiteľstvo komunikuje len s cechom taxikárov, pritom ten zastupuje len dve pätiny taxikárov v Bratislave. Ešte pred šampionátom by malo byť stretnutie s taxikármi a mali by sa stanoviť kritériá, ktoré budú platiť pre všetkých,“ dodáva Fitoš.

Samotná samospráva priznáva, že na podvodných taxikárov nemá žiadne páky. „Na tých podvodných však máme jediný nástroj, a to je etický kódex, ktorým však nedokážeme zabrániť tomu, že niekto pretáča taxametre,“ tvrdí hovorca primátora Ľubomír Andrassy. V rámci kódexu sa podľa hovorcu dohodli na maximálnych cenách 1,20 € za kilometer a stojné na úrovni 0,27 €. „Malo by sa k tomu prihlásiť do 400 taxikárov, ktorí budú mať svoje vozidlo označené nezábudkou,“ dodáva Andrassy. V Bratislave však jazdí približne 3 500 taxíkov, 400 prihlásených je preto len kvapkou v mori.

Zdroj: Čas.sk

print Formát pro tisk

Komentáře


, - odpovědět
avatar
Tak a je to tu, p. Fitoš odrbkal (údajne) svojich taxikárov o nejaký ten melónik, a to tak, že od r. 2006 nezaplatil mestu daň za parkovacie miesta, hoci peniaze od taxikárov vyberal a vyberal.
Magistrátu došla trpezlivosť a odpílili v celom meste tabule na stanoviskách TAXI TREND.
Pánboh s Vami a Vašimi rodinami taxikári, nech neprídete o živobytie. 7
, - odpovědět
avatar
Dnes som pocul, ze Move Mesto nevpusti ziadnych taxikarov do zony pocas MS v hokeji 1 No tie vase rude nalepky si tych 400 taxikarov moze strcit za klobuk.
odpověděl(a)
avatar
Thanks for the information.
, fitos odpovědět
avatar
preco sa uz niekto nezaobera vasimi dlhmy na odvodoch pan krasny fitos,preco zakladate stale novu firmu uz tretiu.....?je zaujimave ze ti najvacsi podvodnici nas tu idu poucovat a maju tu drzost este ziadat o spolupracu s primatorom to je vysmech,ale na kazdeho raz dojde.....
, Fitos odpovědět
avatar
Je zaujimave ze v kazdom clanku z novin pisu vzdy o Fitosovi, to ako keby bol on sef vsetkych taxikarov v Bratislave, preco ten novinar nejde aj za inymi majitelmi taxisluzieb? Zeby to bol kamarat pana Fitosa??
, - odpovědět
avatar
Viete čo, zoberme sa všetci ako sme tu v bratislave a podme preč. Každý jeden sme tu len oje..vači s prestavanými taxametrami a so sadzbami 50 euro na kilometer a bude konečne pokoj. Neviem kde ste k tomu prišli. To vám robí dobre. Nie sme všetci takí ako nás tu opisujete. To, že niekto nástupi "pánovi" taxikárovi do auta na stanici, nech sa nečuduje, že zaplatí aj 15 euro do centra. To sú taxikári, ktorí majú svoje cenníky. A ani nechápem prečo by mala normálna taxislužba meniť sadzby počas majstrovstiev. Vyzeráme snaď ako hoteliery, alebo MHD? Tu Vám zase to, že zvyšujú ceny nevadí. Proste to je úplne v poriadku, že stála noc 30 euro a odrazu stojí 300 euro. Mal by niekto radšej namiesto toho ohovárania urobiť poriadok s počtom taxíkou, s tým, že je telefonická objednávka lacnejšia, sme asi jedinný na svete kde to takto funguje, a potom nám to len robí zle meno. Pekné sviatky prajem
, - odpovědět
avatar
Ja sa len čudujem, že pánovi Fitošovy niekto nezapichol desať krompáčov do toho jeho medveďa za tie neustále kecy.
Podľa mňa sú tu ešte taxikári ktorý si ho pamätajú z čias keď robil aj on taxikára. 6